X

Sprężyny gazowe

Sprężyny gazowe są najpopularniejszym rodzajem sprężyn gazowych, stosowanym w wielu aplikacjach, od samochodów po przemysł meblarski i maszynowy. Rozpoznowalny jest delikatny syk sprężyn gazowych, przy otwieraniu bagażnika samochodowego. Są precyzyjnie dostrojone do swoich celów, zapewniają wystarczającą siłę, aby na przykład otworzyć bagażnik. Jednocześnie nie zadano siły zbyt wyoskiej, aby bagażnik bez wysiłku można było zamknąć. Możliwość precyzyjnej regulacji sprężyn gazowych jest jedną z ich największych zalet. Spring Masters oferuje szeroką gamę sprężyn gazowych o różnych stosunkach średnicy tłoczyska i cylindra. Wystarczy podać nam wymagne długości oraz rodzaje końcówek takie jak przeguby oczkowe wahliwe, końcówki widełkowe i inne. Realizacja małych i dużych zamówień nie stanowi dla nas problemu. Wszystko to, w połączeniu z kompleksową i skuteczną obsługą SpringMasters zapewnia doskonały efekt końcowy.

Jakiego rodzaju sprężyny gazowe to sprężyny pchające?

Jak sama nazwa wskazuje, sprężyny gazowe pchające służą do wypychania elementów. W stanie spoczynku znajdują się w położeniu wysuniętym i generują siłę wypychającą po ściśnięciu. Sprężyna gazowa ciągnąca to te same zasady, ale działające w przeciwnym kierunku. Inna popularna nazwa wśród klientow to ‘siłownik gazowy’.

Istotą obu sprężyn gazowych jest to, że składają się one z uszczelnionego cylindra z tłokiem. Gaz lub azot w zamkniętym układzie jest pod ciśnieniem. Wielkość ciśnienia określa siłę sprężyny gazowej. Sprężyny gazowe mają mały otwór w tłoku. Gaz zawsze będzie starał się równomiernie rozprowadzić przy możliwie najniższym ciśnieniu. Osiąga się to, gdy tłok zostanie wysunięty tak daleko, jak to możliwe. Efekt sprężynowania i ściskania występuje, ponieważ otwór w tłoku jest stosunkowo mały. Olejowi trudno jest przepłynąć z jednej strony na drugą, co umożliwia dodatkową amortyzację. Opóźnia to prędkość wypływu, aby aplikacja nie uległa uszkodzeniu.

Sprężyna gazowa ciągnąca nie ma otworu w tłoku, ale zamiast tego ma otwór w dolnej części cylindra. Przy wysuniętym tłoku zwiększa się ciśnienie gazu w cylindrze, co skutkuje coraz wyższą siłą. SpringMasters myśli i działa z Państwem proaktywnie, aby ustalić, czy potrzebują Państwo sprężyny gazowej ciągnącej czy też ciągnącej.

Jakie sprężyny gazowe dostarczamy?

Sprężyny gazowe mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, dlatego oferujemy ich szeroki wybór. Posiadamy odpowiednie rozwiązania do wszystkich zastosowań ze średnicami cylindrów od trzech do siedemdziesięciu milimetrów. Państwo sami określają długość cylindra i tłoka. Montaż jest także możliwy na kilka sposobów. Sprężyny gazowe mogą być dostarczane wraz z różnymi końcówkami, aby jak najlepiej dopasować je do danego zastosowania. Oferujemy na przykład następujące możliwości:

Częste zastosowania sprężyn gazowych

Nasze sprężyny gazowe są odpowiednie do różnych gałęzi przemysłu.

W przemyśle meblarskim stosuje się sprężyny gazowe w przypadku produktów wymagających regulacji wysokości. Mają tutaj zastosowanie sprężyny gazowe blokujące. Można je regulować za pomocą uchwytu lub przycisku. Często w takie rozwiązanie wyposażone są luksusowe łóżka i krzesła biurowe. Nasze sprężyny gazowe blokujące są dostępne zarówno w wersji sztywnej, jak i elastycznej. Sprężyny gazowe blokujące elastycznie będą doskonałym rozwiązaniem w krześle biurowym, będą jednak mniej odpowiednie do regulacji stołu.

W przemyśle stoczniowym często stosuje się również sprężyny gazowe pchające I ciągnące. Spring Masters dostarcza sprężyny gazowe ze stali nierdzewnej szczególnie do tej właśnie gałęzi przemysłu.

Sprężyny gazowe Spring Masters mogą również łatwo zastąpić aktualnie przez Państwa stosowane proudkty innych firm. Dzięki naszej rozległej wiedzy jesteśmy w stanie określić charakterystykę sprężyn gazowych, które należy wymienić. Mamy listę różnych marek solariów i wymiarów ich sprężyn gazowych. Szybko i sprawnie dobierzemy dla Państwa nową sprężynę.

Zamawianie sprężyn gazowych i innych produktów w SpringMasters

Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Państwu w najlepszy możliwy sposób. Niezależnie od tego czy potrzebują Państwo pojedynczych ilości czy całej partii produkcyjnej, upewnimy się, że otrzymają Państwo właściwe rozwiązanie. Jesteśmy dumni z naszej rozległej sieci kontaktów oraz z podejścia zorientowanego na klienta. Nasze krótkie terminy dostaw i doskonały stosunek ceny do jakości pozytywnie zaskakują naszych klientów.

SpringMasters, ekspert w dziedzinie sprężyn gazowych

Każdy, kto potrzebuje sprężyn gazowych, amortyzatorów i nie tylko, z pewnością może je tutaj dostać. Oprócz szerokiego asortymentu oferujemy również bardzo elastyczne podejście. Służymy pomocą i poradą w doborze. Sprężyny gazowe wyposażamy w zawór, dzięki czemu mogą Państwo samodzielnie regulować ciśnienie gazu, również po dostawie W ten sposób można łatwo opracować swój prototyp bez konieczności każdorazowego zamawiania nowej sprężyny gazowej.

Czy wybrali już Państwo właściwy model? Zadbamy zatem o to, by masowa produkcja przebiegała sprawnie. Nasz elastyczny sposób pracy pozwala nam realizować projkety od kilku pojedynczych sztuk do dużej partii produkcyjnej.

Zachęcamy do przekonania się o pełnej obsłudze i wysokiej jakości prouktów Spring Masters. Zapraszamy do kontaktu lub bezpośrednich zamówień sprężyn gazowych, sprężyn gazowych ciągnących, , sprężyn gazowych blokujących, amortyzatorów i wielu innych produktów przez internet. Oferujemy odpowiednie rozwiązanie do każdego projektu dzięki naszej szerokiej gamie elementów przyłączeniowych, końcówek, blaszek montażowych i wsporników.

SpringMasters stosuje zasadę następujących trzech filarów:

X

|Standardowe

Wszystkie standardowe rozmiary są dostępne w magazynie. Wybór serii:

|Na zamówienie

Nie udało się Państwu znaleźć idealnej sprężyny gazowej w naszym standardowym magazynie? Prosimy o kontakt z jednym z naszych specjalistów +48 (0) 6 8888 1005

Lub proszę dokonać konfiguracji sprężyny gazowej tutaj.

|Demo Sprężyna

Sprężyny gazowe wykorzystują zamknięty cylinder wypełniony azotem do generowania siły wyrzutu. Azot jest pod ciśnieniem i zawsze będzie dążyć do tego by rozłożyć to ciśnienie równomiernie. Im wyższe ciśnienie azotu, tym większa siła ściskająca wywierana jest na tłok.

SHOW DEMO

Inne typy sprężyn gazowych

Gastrekveren

Sprężyny ciągnące

Blokkerbare gasdrukveren

Sprężyny blokowane

dempers

Amortyzatory